Workflow (7.x-2.4-beta3) - en to cy translation catalogue (48 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: Title
cy: Pennawd

en: Save configuration
cy: Cadw ffurfweddiad

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Type
cy: Math

en: Author
cy: Awdur

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Language
cy: Iaith

en: more
cy: mwy

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Date
cy: Dyddiad

en: Reset
cy: Ailosod

en: None
cy: Dim

en: Message
cy: Neges

en: Weight
cy: Pwysau

en: edit
cy: golygu

en: Save
cy: Cadw

en: Time
cy: Amser

en: Access
cy: Mynediad

en: History
cy: Hanes

en: Unknown
cy: Anhysbys

en: Attachment
cy: Atodiad

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Node
cy: Nod

en: All
cy: I gyd

en: Active
cy: Gweithredol

en: Post
cy: Cofnod

en: Page
cy: Tudalen

en: To
cy: I

en: From
cy: Gan

en: Comment
cy: Sylw

en: Time zone
cy: Cylchfa amser

en: Count
cy: Cyfrifiad

en: Configuration
cy: Ffurfweddiad

en: Defaults
cy: Rhagosodiadau

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Apply
cy: Ceisio

en: Select
cy: Dewis

en: Action %action has been unassigned.
cy: Mae gweithred %action wedi cael ei an-aseinio.

en: Offset
cy: Ongli

en: Edit comment
cy: Golygu sylwadau

en: Text to display
cy: Testun i ddangos

en: exposed
cy: agored

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: Access settings
cy: Gosodiadau mynediad
