Workflow (7.x-2.6) - en to hi translation catalogue (70 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: Subject
hi: विषय

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Language
hi: भाषा

en: more
hi: और भी

en: optional
hi: वैकल्पिक

en: required
hi: अपेक्षित

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: view
hi: देखें

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: None
hi: कोई नहीं

en: Message
hi: संदेश

en: Weight
hi: मान

en: edit
hi: संपादन करें

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Summary
hi: सारांश

en: Time
hi: समय

en: Access
hi: पहुंच

en: History
hi: इतिहास

en: hidden
hi: छिपा हुआ

en: Timestamp
hi: टाइमस्टैम्प

en: ID
hi: आईडी

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Attachment
hi: संलग्नी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Content type
hi: सामग्री प्रकार

en: Node
hi: नोड

en: All
hi: सभी

en: Active
hi: सक्रिय

en: Post
hi: पोस्ट

en: Page
hi: पृष्ठ

en: To
hi: को

en: From
hi: से

en: Revision ID
hi: संशोधन आईडी

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Time zone
hi: समय क्षेत्र

en: Field name
hi: फील्ड का नाम

en: Count
hi: गुणांक

en: State
hi: अवस्था

en: Desc
hi: अवरोही

en: By
hi: द्वारा

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Save Changes
hi: परिवर्तनों को सुरक्षित करें

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: Workflow
hi: कार्यप्रवाह

en: author
hi: लेखक

en: Entity
hi: इकाई

en: Apply
hi: लागू करें

en: « first
hi: « प्रथम

en: last »
hi: अन्तिम »

en: Edit comment
hi: कमेन्ट का सम्पादन

en: About
hi: के बारे में

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: label
hi: लेबल

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Workflows
hi: कार्यप्रवाह

en: Site email address
hi: साइट ईमेल पता

en: - Select a value -
hi: - किसी मान का चयन करें -
