Workflow (7.x-2.7) - en to tr translation catalogue (98 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Subject
tr: Konu

en: Actions
tr: Eylemler

en: Language
tr: Dil

en: more
tr: daha fazla

en: optional
tr: isteğe bağlı

en: required
tr: gerekli

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: view
tr: görüntüle

en: Date
tr: Tarih

en: Reset
tr: Sıfırla

en: None
tr: Hiçbiri

en: Message
tr: İleti

en: Weight
tr: Ağırlık

en: edit
tr: düzenle

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Summary
tr: Özet

en: Schedule
tr: Zamanlama

en: Time
tr: Zaman

en: Access
tr: Erişim

en: History
tr: Geçmiş

en: hidden
tr: gizli

en: Timestamp
tr: Zaman damgası

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Attachment
tr: Ek

en: User
tr: Kullanıcı

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: Node
tr: Düğüm

en: All
tr: Tümü

en: Active
tr: Etkin

en: Post
tr: Gönderi

en: Page
tr: Sayfa

en: To
tr: Kime

en: From
tr: Kimden

en: Revision ID
tr: Sürüm ID

en: Comment
tr: Yorum

en: Time zone
tr: Saat dilimi

en: Field name
tr: Alan adı

en: Count
tr: Sayaç

en: State
tr: Durum

en: Desc
tr: Azalan

en: By
tr: Yazar:

en: here
tr: buraya

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Defaults
tr: Varsayılanlar

en: Notifications
tr: Bildirimler

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri Kaydet

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Pending
tr: Bekleyen

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: Workflow
tr: İş akışı

en: author
tr: yazar

en: Entity
tr: Nesne

en: updated content
tr: güncellenmiş içerik

en: Immediately
tr: Anında

en: State name
tr: Devlet/Eyalet adı

en: workflow
tr: iş akışı

en: Content Type
tr: İçerik çeşidi

en: Apply
tr: Uygula

en: Select
tr: Seç

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Action %action has been unassigned.
tr: %action eyleminin ataması kaldırıldı.

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Edit comment
tr: Yorumu düzenle

en: About
tr: Hakkında

en: Text to display
tr: Görüntülenecek metin

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: User roles
tr: Kullanıcı rolleri

en: Current state
tr: Şimdiki durum

en: No content available.
tr: Hiçbir içerik mevcut değil.

en: Scheduling
tr: Zamanlama

en: Current user
tr: Şu anki kullanıcı

en: My content
tr: İçeriğim

en: label
tr: etiket

en: exposed
tr: açıkça

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Since
tr: Başlangıç

en: Workflows
tr: İş akışları

en: Site email address
tr: Site e-posta adresi

en: - Select a value -
tr: - Bir değer seçiniz -

en: Asc
tr: Artan

en: Entity bundle
tr: Nesne kümesi (bundle)

en: Master
tr: Ana (master)

en: Display value
tr: Değer göster

en: A date in '@type' format. (%date)
tr: '@type' formatında bir tarih. (%tarih)

en: grouped
tr: gruplanmış

en: Workflow type
tr: İş akışı tipi
