Workflow (7.x-2.8) - en to hr translation catalogue (71 entries)

en: Home
hr: Početna

en: Title
hr: Naziv

en: Body
hr: Sadržaj

en: Save configuration
hr: Spremi postavke

en: Operations
hr: Operacije

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: Subject
hr: Naziv

en: Actions
hr: Akcije

en: Language
hr: Jezik

en: more
hr: više

en: optional
hr: opcionalno

en: required
hr: potrebno

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: view
hr: prikaz

en: Date
hr: Datum

en: Reset
hr: Poništi

en: None
hr: Nema

en: Message
hr: Poruka

en: Weight
hr: Težina

en: edit
hr: uredi

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: Summary
hr: Sažetak

en: Time
hr: Vrijeme

en: Access
hr: Pristup

en: History
hr: Povijest

en: hidden
hr: skriven

en: Timestamp
hr: Vremenska oznaka

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Attachment
hr: Prilog

en: User
hr: Korisnik

en: Content type
hr: Vrsta sadržaja

en: All
hr: Svi

en: Active
hr: Aktivno

en: Post
hr: Članak (Post)

en: Page
hr: Stranica

en: To
hr: Za

en: From
hr: Od

en: Revision ID
hr: ID revizije

en: Comment
hr: Komentar

en: Time zone
hr: Vremenska zona

en: Field name
hr: Naziv polja

en: Count
hr: Broj

en: State
hr: Država

en: Desc
hr: Silazno

en: By
hr: Od

en: here
hr: ovdje

en: Configuration
hr: Postavke

en: Defaults
hr: Zadane vrijednosti

en: Notifications
hr: Obavijesti

en: Save Changes
hr: Spremi promjene

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: ‹ previous
hr: ‹ prethodna

en: next ›
hr: sljedeća ›

en: Workflow
hr: Tijek

en: Apply
hr: Primjeni

en: « first
hr: « prva

en: last »
hr: posljednja »

en: Action %action has been unassigned.
hr: Akcija %action je otkazana.

en: Edit comment
hr: Uredi komentar

en: About
hr: Opis

en: Text to display
hr: Tekst koji će se prikazati

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta

en: No content available.
hr: Nema sadržaja.

en: Scheduling
hr: Raspored

en: Current user
hr: Trenutni korisnik

en: Access settings
hr: Pravila pristupa

en: - Select a value -
hr: - Izaberite vrijednost -

en: Asc
hr: Uzlazno
