Workflow (7.x-2.9) - en to mr translation catalogue (49 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: Save configuration
mr: बदल संरक्षीत करा

en: Operations
mr: कृती

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: Actions
mr: कृती

en: Language
mr: भाषा

en: more
mr: आणखी

en: optional
mr: पर्यायी

en: required
mr: आवश्यक

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: view
mr: दाखवा

en: Date
mr: दिनांक

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: None
mr: काहीच नाही

en: Message
mr: संदेश

en: Weight
mr: मुल्य

en: edit
mr: संपादन

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Summary
mr: संक्षेप

en: Time
mr: वेळ

en: History
mr: इतिहास

en: ID
mr: आय डी

en: User
mr: सदस्य

en: Node
mr: शाखा

en: All
mr: सर्व

en: Active
mr: सक्रिय

en: Post
mr: लेख

en: Page
mr: पान

en: To
mr: प्रति:

en: From
mr: कडून

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Field name
mr: फील्डचे नाव

en: State
mr: राज्य

en: here
mr: येथे

en: Configuration
mr: संरूपण

en: Save Changes
mr: बदल जतन करा

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: ‹ previous
mr: ‹ मागे

en: next ›
mr: पुढे ›

en: Content Type
mr: साहित्य प्रकार

en: « first
mr: « प्रथम

en: last »
mr: अंतिम »

en: Edit comment
mr: प्रतिक्रिया संपादित करा

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार
