Workflow (7.x-2.9) - en to sv translation catalogue (102 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: Operations
sv: Funktioner

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: Subject
sv: Ämne

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Language
sv: Språk

en: more
sv: mer

en: optional
sv: valfri

en: required
sv: obligatorisk

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: view
sv: visa

en: Date
sv: Datum

en: Reset
sv: Återställ

en: None
sv: Ingen

en: Message
sv: Meddelande

en: Weight
sv: Vikt

en: edit
sv: redigera

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: Summary
sv: Sammanfattning

en: Schedule
sv: Schemaläggning

en: Time
sv: Tid

en: Access
sv: Åtkomst

en: History
sv: Historik

en: hidden
sv: dold

en: Timestamp
sv: Tidsstämpel

en: Unknown
sv: Okänd

en: Attachment
sv: Bilaga

en: User
sv: Användare

en: Content type
sv: Innehållstyp

en: Node
sv: Nod

en: All
sv: Alla

en: Active
sv: Aktiv

en: Post
sv: Inlägg

en: Page
sv: Sida

en: To
sv: Till

en: From
sv: Från

en: Revision ID
sv: Versions-ID

en: Comment
sv: Kommentar

en: Time zone
sv: Tidszon

en: Field name
sv: Fältnamn

en: Count
sv: Antal

en: State
sv: Läge

en: Desc
sv: Fallande

en: By
sv: Av

en: here
sv: här

en: Configuration
sv: Konfiguration

en: Defaults
sv: Förvalt

en: Notifications
sv: Aviseringar

en: Save Changes
sv: Spara ändringar

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Pending
sv: Väntar på

en: to
sv: till

en: ‹ previous
sv: ‹ föregående

en: next ›
sv: nästa ›

en: Workflow
sv: Arbetsflöde

en: author
sv: författare

en: Entity
sv: Objekt

en: updated content
sv: innehåll uppdaterades

en: Immediately
sv: Direkt

en: %role may do these transitions:
sv: %role får göra dessa övergångar:

en: State name
sv: Namn på status

en: workflow
sv: arbetsflöde

en: Content Type
sv: Innehållstyp

en: Apply
sv: Applicera

en: Select
sv: Välj

en: Form
sv: Formulär

en: « first
sv: « första

en: last »
sv: sista »

en: Action %action has been unassigned.
sv: Åtgärden %action har kopplats från.

en: Offset
sv: Kompensera

en: Edit comment
sv: Redigera kommentar

en: About
sv: Om

en: Text to display
sv: Text att visa

en: Entity type
sv: Objektstyp

en: User roles
sv: Användarroller

en: Current state
sv: Nuvarande tillstånd

en: No content available.
sv: Inget innehåll tillgängligt.

en: Scheduling
sv: Schemaläggning

en: Current time
sv: Aktuell tid

en: Current user
sv: Nuvarande användare

en: label
sv: etikett

en: exposed
sv: exponerad

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Collapsible fieldset
sv: Hopfällbar fältgrupp

en: Collapsed fieldset
sv: Hopfälld fältgrupp

en: Since
sv: Sedan

en: Workflows
sv: Arbetsflöden

en: Site email address
sv: Webbplatsens e-postadress

en: - Select a value -
sv: - Välj ett värde -

en: Asc
sv: Stigande

en: Entity bundle
sv: Entitetspaket

en: Master
sv: Huvud

en: A date in '@type' format. (%date)
sv: Ett datum i format "@type". (%date)

en: grouped
sv: grupperad

en: Workflow type
sv: Typ av arbetsflöde
