Workflow (7.x-2.9) - en to uk translation catalogue (131 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: Subject
uk: Тема

en: Actions
uk: Дії

en: Language
uk: Мова

en: more
uk: ще

en: optional
uk: необов'язково

en: required
uk: обов’язкове

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: view
uk: переглянути

en: Date
uk: Дата

en: Reset
uk: Скинути

en: None
uk: Немає

en: Message
uk: Повідомлення

en: Weight
uk: Вага

en: edit
uk: редагувати

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Summary
uk: Резюме

en: Schedule
uk: Розклад

en: Time
uk: Час

en: Access
uk: Доступ

en: History
uk: Історія

en: hidden
uk: приховано

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: Unknown
uk: Невідомо

en: Attachment
uk: Долучення

en: User
uk: Користувач

en: Content type
uk: Тип матеріалів

en: Node
uk: Матеріал

en: All
uk: Все

en: Active
uk: Активно

en: Post
uk: Допис

en: Page
uk: Сторінка

en: To
uk: До

en: From
uk: Від

en: Delta
uk: Дельта

en: Revision ID
uk: ID редакції

en: Comment
uk: Коментар

en: Time zone
uk: Часовий пояс

en: Field name
uk: Назва поля

en: Count
uk: Лічильник

en: State
uk: Стан

en: Desc
uk: Спад

en: By
uk: від

en: here
uk: тут

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Defaults
uk: Умовчання

en: Notifications
uk: Сповіщення

en: Save Changes
uk: Зберегти зміни

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Pending
uk: Очікування

en: to
uk: до

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: Workflow
uk: Документообіг

en: author
uk: автор

en: Entity
uk: Сутність

en: updated content
uk: оновлений матеріал

en: Old State
uk: Попередній стан

en: New State
uk: Новий стан

en: Workflow History
uk: Історія документообігу

en: Immediately
uk: Негайно

en: A comment to put in the workflow log.
uk: Коментар, що записується в журнал документообігу.

en: Created workflow %name
uk: Документообіг %name створений

en: %role may do these transitions:
uk: Користувач із роллю %role може здійснювати ці переходи:

en: Workflow tab permissions
uk: Вкладка дозволів документообігу

en: Select any roles that should have access to the workflow tab on nodes that have a workflow.
uk: Виберіть будь-які ролі, які повинні мати доступ до вкладки документообігу у матеріалі, який бере участь у документообігу.

en: A workflow with the name %name already exists. Please enter another name for this workflow.
uk: Документообіг з назвою %name уже існує. Будь ласка, укажіть іншу назву для цього документообігу.

en: Please give the author permission to go from %creation to at least one state!
uk: Будь ласка, надайте авторові матеріалу дозвіл для переходу з стану %creation принаймні в один із станів!

en: The workflow was updated.
uk: Документообіг оновлений.

en: State name
uk: Назва стану

en: There are no states defined for this workflow.
uk: Для цього документообігу стани не визначені.

en: The workflow mapping was saved.
uk: Відповідність документообігу збережена.

en: Workflow: state
uk: Документообіг: стан

en: workflow
uk: документообіг

en: Roles who can view posts in this state
uk: Ролі, які можуть переглядати повідомлення в цьому стані

en: Roles who can edit posts in this state
uk: Ролі, які можуть редагувати повідомлення в цьому стані

en: Roles who can delete posts in this state
uk: Ролі, які можуть видаляти повідомлення в цьому стані

en: Workflow access permissions updated.
uk: Контроль доступу документообігу оновлений.

en: Workflow access
uk: Контроль доступу документообігу

en: Workflow State
uk: Стан документообігу

en: Content Type
uk: Тип матеріалу

en: Apply
uk: Застосувати

en: Select
uk: Вибір

en: Form
uk: Форма

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: Force transition
uk: Примусовий перехід

en: Action %action has been unassigned.
uk: Дію %action відмінено.

en: Offset
uk: Зміщення

en: Edit comment
uk: Редагувати коментар

en: About
uk: Про модуль

en: Text to display
uk: Текст для показу

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: User roles
uk: Ролі користувача

en: Current state name
uk: Поточна назва стану

en: Current state
uk: Поточний стан

en: Scheduled time
uk: Запланований час

en: Scheduled comment
uk: Запланований коментар

en: Previous state
uk: Попередній стан

en: Workflow state
uk: Робочий стан

en: No content available.
uk: Матеріали відсутні.

en: Scheduling
uk: Планування

en: Current time
uk: Поточний час

en: Current user
uk: Поточний користувач

en: label
uk: мітка

en: exposed
uk: розкритий

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Access settings
uk: Налаштування доступу

en: Since
uk: Після

en: Workflows
uk: Варіанти документообігу

en: Site email address
uk: Адреса електронної пошти сайту

en: - Select a value -
uk: - Виберіть значення -

en: At
uk: У

en: Reverted %entity %label to the defaults.
uk: Відновлено %entity %label до початкового стану.

en: Asc
uk: Зрост

en: Entity bundle
uk: Пакет сутності

en: Master
uk: Головне

en: A date in '@type' format. (%date)
uk: Дата в форматі '@type'. (%date)

en: grouped
uk: груповано

en: Reassign
uk: Перепризначити

en: Workflow type
uk: Тип документообігу

en: Transition from
uk: Перехід з стану
