Workflow Extensions (7.x-1.0-beta3) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Title
it: Titolo

en: user
it: utente

en: Submit
it: Invia

en: more
it: altro

en: Reset
it: Ripristina

en: User
it: Utente

en: All
it: Tutti

en: Block
it: Blocco

en: Page
it: Pagina

en: Comment
it: Commento

en: Desc
it: Disc

en: By
it: Da

en: Defaults
it: Impostazioni predefinite

en: Sort by
it: Ordina per

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Apply
it: Applica

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Offset
it: Scostamento

en: Edit comment
it: Modifica commento

en: Text to display
it: Testo da visualizzare

en: Current state
it: Stato attuale

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -
