Workflow Extensions (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Title
id: Judul

en: user
id: anggota

en: Submit
id: Kirim

en: more
id: selengkapnya

en: User
id: Pengguna

en: All
id: Semua

en: Block
id: Blok

en: Page
id: Halaman

en: Comment
id: Komentar

en: By
id: Oleh

en: Defaults
id: Bawaan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Workflow
id: Alur kerja

en: Apply
id: Terapkan

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Offset
id: Letak

en: Edit comment
id: Edit komentar

en: Text to display
id: Teks untuk ditampilkan

en: Current state
id: Posisi sekarang

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Asc
id: Urutan turun
