World of Warcraft API (7.x-2.0-alpha1) - en to kn translation catalogue (41 entries)

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Item
kn: ಅಂಶ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Refresh
kn: ಪುನಶ್ಚೇತನಗೊಳಿಸು

en: Update options
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಆಯ್ಕೆಗಳು

en: Never
kn: ಎಂದೂ ಅಲ್ಲ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: blocked
kn: ನಿರ್ಬಂಧಿಸಲಾದ

en: active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: back
kn: ಹಿಂದಕ್ಕೆ

en: Public Key
kn: ಸಾರ್ವಜನಿಕ ಕೀಲಿ

en: Private Key
kn: ಖಾಸಗಿ ಕೀಲಿ

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: Class
kn: ವರ್ಗ

en: Users
kn: ಬಳಕೆದಾರರು

en: Level
kn: ಸ್ತರ

en: Operation
kn: ಕಾರ್ಯಾಚರಣೆ

en: United States
kn: ಯುನೈಟೆಡ್ ಸ್ಟೇಟ್ಸ್

en: The update has been performed.
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡಲಾಗಿದೆ

en: Undo
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Running
kn: ಚಾಲನೆಯಲ್ಲಿರುವ

en: Character
kn: ಅಕ್ಷರ

en: Language code
kn: ಭಾಷಾ ಸಂಕೇತ

en: Member
kn: ಸದಸ್ಯ

en: Not supported
kn: ಅಸಮರ್ಥಿತ

en: Paused
kn: ತಾತ್ಕಾಲಿಕ ತಡೆಯಾಗಿದೆ
