World of Warcraft API (7.x-2.0-alpha1) - en to nn translation catalogue (29 entries)

en: Save configuration
nn: Lagre oppsett

en: Delete
nn: Slett

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Username
nn: Brukarnamn

en: List
nn: Liste

en: Language
nn: Språk

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Reset
nn: Sett til standard

en: This action cannot be undone.
nn: Denne handlinga kan ikkje gjerast om.

en: Weight
nn: Vekt

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Name
nn: Namn

en: edit
nn: endre

en: Default
nn: Standard

en: Update
nn: Oppdater

en: remove
nn: fjern

en: Update options
nn: Val for oppdatering

en: Never
nn: Aldri

en: Roles
nn: Roller

en: Filter
nn: Filtrer

en: Code
nn: Kode

en: Role
nn: Rolle

en: Class
nn: Klasse

en: Users
nn: Brukarar

en: The update has been performed.
nn: Oppdatering gjennomført

en: Language code
nn: Språkkode

en: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
nn: Det oppstod ein uventa feil på nettstaden. Prøv att seinare.

en: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> compliant language identifier. Language codes typically use a country code, and optionally, a script or regional variant name. <em>Examples: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>
nn: Språkkode som samsvarar med <a href="@rfc4646">RFC 4646</a>. Språkkoder er oftast ei landkode, eventuelt med variantkode <em>Til dømes: «en», «en-US» eller «nn».</em>

en: Invalid language code.
nn: Ugyldig språkkode.
