World of Warcraft API (7.x-2.0-unstable5) - en to da translation catalogue (51 entries)

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Username
da: Brugernavn

en: Item
da: Element

en: Reset
da: Gendan

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Weight
da: Vægt

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: General settings
da: Generelle indstillinger

en: Update
da: Opdatér

en: remove
da: fjern

en: Refresh
da: Opdatér

en: Teaser
da: Smagsprøve

en: Update options
da: Opdatering

en: Never
da: Aldrig

en: Roles
da: Roller

en: Locale
da: Lokalitet

en: Realm
da: Område

en: blocked
da: blokeret

en: active
da: aktiv

en: Public Key
da: Offentlig Nøgle

en: Private Key
da: Privat Nøgle

en: Role
da: Rolle

en: Class
da: Klasse

en: Users
da: Brugere

en: Level
da: Niveau

en: Operation
da: Handling

en: China
da: Kina

en: United States
da: USA

en: The update has been performed.
da: Opdatering udført.

en: Refine
da: Forfin

en: Undo
da: Fortryd

en: any
da: alle

en: Testing
da: Test

en: South Korea
da: Sydkorea

en: Member
da: Medlem

en: Not supported
da: Ikke understøttet

en: Save order
da: Gem rækkefølge

en: Characters
da: Karakterer

en: Paused
da: På pause

en: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
da: Websitet stødte på en uventet fejl. Prøv venligst igen senere.

en: Not set
da: Ikke angivet

en: refresh
da: opdatér

en: Administrators only
da: Kun administratorer

en: and where %property is %value
da: og hvor %property er %value

en: and where
da: og hvor

en: %property is %value
da: %property er %value

en: Weight for @title
da: Vægt af @title
