World of Warcraft API (7.x-2.0-unstable6) - en to nl translation catalogue (63 entries)

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: List
nl: Lijst

en: Language
nl: Taal

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Default
nl: Standaard

en: Update
nl: Bijwerken

en: remove
nl: verwijderen

en: Refresh
nl: Verversen

en: Region
nl: Gebied

en: Update options
nl: Bijwerkopties

en: Never
nl: Nooit

en: Roles
nl: Rollen

en: blocked
nl: geblokkeerd

en: active
nl: actief

en: Public Key
nl: Publieke sleutel

en: Private Key
nl: Privé sleutel

en: Role
nl: Rol

en: Class
nl: Klasse

en: Users
nl: Gebruikers

en: class
nl: klasse

en: Level
nl: Niveau

en: Operation
nl: Bewerking

en: United States
nl: Verenigde Staten

en: Rank
nl: Rang

en: The update has been performed.
nl: De update is uitgevoerd.

en: Refine
nl: Verfijnen

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: any
nl: elke

en: Testing
nl: Tests

en: unblock
nl: deblokkeren

en: Running
nl: Bezig met uitvoeren

en: Language code
nl: Taalcode

en: Member
nl: Lid

en: Not supported
nl: Niet ondersteund.

en: Save order
nl: Volgorde bewaren

en: Characters
nl: Tekens

en: Service name
nl: Naam dienst

en: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
nl: Er is onverwacht een fout opgetreden. Probeer het later nog eens.

en: Not set
nl: Niet ingesteld

en: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> compliant language identifier. Language codes typically use a country code, and optionally, a script or regional variant name. <em>Examples: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>
nl: Taalcode volgens <a href="@rfc4646">RFC 4646</a>. Taalcodes bestaan gewoonlijk uit een landcode en een optionele code voor een regionale variant van de taal. <em>Voorbeelden: "en", "en-US" en "zh-Hant".</em>

en: Invalid language code.
nl: Ongeldige taalcode.

en: refresh
nl: verversen

en: Administrators only
nl: Enkel beheerders

en: %field may only contain characters a-z, underscores, or hyphens.
nl: %field mag alleen de letters a-z, onderstrepingstekens of koppeltekens bevatten.

en: %field cannot contain any markup.
nl: %field mag geen opmaak bevatten.

en: Enabled services
nl: Ingeschakelde services

en: and where %property is %value
nl: en waarbij %property gelijk is aan %value

en: and where
nl: en waarbij

en: Weight for @title
nl: Gewicht voor @title

en: Starting import.
nl: Import wordt gestart.

en: Enable !title
nl: !title inschakelen

en: Set !title as default
nl: !title als standaardwaarde gebruiken

en: No services available.
nl: Geen services beschikbaar.

en: Imported: %name.
nl: Geïmporteerd: %name.

en: API Authentication
nl: API-authenticatie
