World of Warcraft API (7.x-2.0) - en to ru translation catalogue (72 entries)

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Item
ru: Элемент

en: List
ru: Список

en: Language
ru: Язык

en: Enabled
ru: Включено

en: Reset
ru: Сбросить

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: Weight
ru: Вес

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Default
ru: По умолчанию

en: Update
ru: Обновить

en: remove
ru: удалить

en: Refresh
ru: Обновить

en: Region
ru: Область

en: Teaser
ru: Анонс

en: status
ru: статус

en: Update options
ru: Настройки обновления

en: Never
ru: Никогда

en: Roles
ru: Роли

en: Filter
ru: Фильтр

en: Realm
ru: Область

en: blocked
ru: заблокирован

en: active
ru: активно

en: Code
ru: Код

en: back
ru: назад

en: Public Key
ru: Публичный (открытый) ключ

en: Private Key
ru: Приватный (закрытый) ключ

en: Role
ru: Роль

en: Class
ru: Класс

en: Users
ru: Пользователи

en: class
ru: класс

en: Level
ru: Уровень

en: Operation
ru: Действие

en: United States
ru: Соединённые Штаты Америки

en: The update has been performed.
ru: Обновление было выполнено.

en: Refine
ru: Отбор

en: Undo
ru: Отмена

en: any
ru: любой

en: Testing
ru: Тестирование

en: unblock
ru: разблокировать

en: Add service
ru: Добавить сервис

en: Running
ru: Запущен

en: stop
ru: стоп

en: Language code
ru: Код языка

en: Ranks
ru: Звания

en: Member
ru: Участник

en: Not supported
ru: Не поддерживается

en: Save order
ru: Сохранить порядок

en: Characters
ru: Символы

en: feet
ru: футов

en: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
ru: На сайте произошла непредвиденная ошибка. Пожалуйста, повторите попытку позже.

en: Not set
ru: Не установлено

en: Tooltip
ru: Подсказка

en: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> compliant language identifier. Language codes typically use a country code, and optionally, a script or regional variant name. <em>Examples: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>
ru: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> совместимый идентификатор языка. Коды языка обычно используют код страны и необязательный текст или вариант регионального названия. <em>Примеры: "en", "en-US" и "zh-Hant".</em>

en: Invalid language code.
ru: Неверно задан код языка.

en: Administrators only
ru: Только администраторы

en: %field may only contain characters a-z, underscores, or hyphens.
ru: %field может состоять только из букв a-z, нижнего подчеркивания и дефиса.

en: %field cannot contain any markup.
ru: %field не может содержать разметку.

en: and where %property is %value
ru: и когда %property равно %value

en: and where
ru: и когда

en: %property is %value
ru: %property равно %value

en: Weight for @title
ru: Вес @title

en: Enable !title
ru: Включить !title

en: Set !title as default
ru: Установить !title по умолчанию

en: Imported: %name.
ru: Импортировано: %name.

en: Last modified: !lastModified
ru: Последнее изменение: !lastModified
