World of Warcraft API (7.x-2.1) - en to bn translation catalogue (29 entries)

en: Save configuration
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষণ কর

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: List
bn: তালিকা

en: Language
bn: ভাষা

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Weight
bn: ভর

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Update
bn: আপডেট

en: Region
bn: অঞ্চল

en: Teaser
bn: সার-সংক্ষেপ

en: status
bn: অবস্থা

en: Never
bn: কখনোই নয়

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: blocked
bn: নিষ্ক্রিয়

en: active
bn: সক্রিয়

en: Code
bn: কোড

en: Users
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: United States
bn: যুক্তরাষ্ট্র

en: any
bn: যেকোন

en: Language code
bn: ভাষা কোড

en: Weight for @title
bn: @title এর ভর
