World of Warcraft API (7.x-2.4) - en to cs translation catalogue (62 entries)

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: delete
cs: smazat

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Item
cs: Položka

en: List
cs: Seznam

en: Confirm
cs: Potvrdit

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: Weight
cs: Váha

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: edit
cs: upravit

en: Default
cs: Výchozí

en: Update
cs: Aktualizovat

en: remove
cs: odstranit

en: Refresh
cs: Obnovení

en: Teaser
cs: Úvodník

en: status
cs: stav

en: Update options
cs: Nastavení aktualizace

en: Configuration saved.
cs: Nastavení uloženo.

en: Never
cs: Nikdy

en: Roles
cs: Role

en: Filter
cs: Filtr

en: blocked
cs: blokován

en: active
cs: aktivní

en: Code
cs: Kód

en: Public Key
cs: Veřejný klíč

en: Private Key
cs: Soukromý klíč

en: Class
cs: Třída

en: Users
cs: Uživatelé

en: Level
cs: Úroveň

en: Operation
cs: Operace

en: English
cs: Anglicky

en: The update has been performed.
cs: Byla provedena aktualizace.

en: Refine
cs: Omezit

en: Undo
cs: Zpět

en: any
cs: nějaký

en: Testing
cs: Testování

en: Authentication
cs: Ověření

en: English name
cs: Anglický název

en: Native name
cs: Vlastní název

en: Language code
cs: Kód jazyka

en: start
cs: začátek

en: Save order
cs: Uložit pořadí

en: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
cs: Na stránce došlo k neočekávané chybě. Zkuste to později.

en: Not set
cs: Nenastaveno

en: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> compliant language identifier. Language codes typically use a country code, and optionally, a script or regional variant name. <em>Examples: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>
cs: Identifikátor jazyka podle <a href="@rfc4646">RFC 4646</a>. Kódy jazyků obvykle používají kód země, případně také variantu jazyka. <em>Příklady: „en“, „en-US“ nebo „zh-Hant“.</em>

en: Invalid language code.
cs: Neplatný kód jazyka.

en: Administrators only
cs: Pouze administrátoři

en: %field may only contain characters a-z, underscores, or hyphens.
cs: Pole %field může obsahovat pouze znaky a-z, podtržítka a pomlčky.

en: %field cannot contain any markup.
cs: Pole %field nemůže obsahovat žádné značky.

en: and where %property is %value
cs: a kde %property je %value

en: and where
cs: a kde

en: %property is %value
cs: %property je %value

en: Weight for @title
cs: Váha pro @title

en: Enable !title
cs: Zapnout !title

en: Set !title as default
cs: Nastavit !title jako výchozí

en: Imported: %name.
cs: Importován: %name.
