World of Warcraft API (7.x-2.4) - en to ro translation catalogue (55 entries)

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Item
ro: Produs

en: List
ro: Listă

en: Confirm
ro: Confirmă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Enabled
ro: Activat

en: Reset
ro: Resetează

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Weight
ro: Greutate

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Default
ro: Implicit

en: Update
ro: Actualizare

en: remove
ro: elimină

en: Refresh
ro: Reîncarcă

en: Region
ro: Regiune

en: status
ro: stare

en: Update options
ro: Opţiuni de actualizare

en: Configuration saved.
ro: Configuraţia a fost salvată.

en: Never
ro: Niciodată

en: Roles
ro: Roluri

en: Filter
ro: Filtru

en: blocked
ro: blocat

en: active
ro: activ

en: Code
ro: Cod

en: Role
ro: Rol

en: Class
ro: Clasă

en: Users
ro: Utilizatori

en: Operation
ro: Operație

en: English
ro: Engleză

en: The update has been performed.
ro: Actualizarea a fost efectuată.

en: Refine
ro: Rafinează

en: any
ro: orice

en: Testing
ro: Testare

en: Authentication
ro: Autentificare

en: English name
ro: Denumirea în lb. engleză

en: Native name
ro: Nume nativ

en: Language code
ro: Codul limbii

en: Save order
ro: Salvare ordine

en: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
ro: Site-ul web a întâmpinat o eroare neașteptată. Vă rugăm să încercați din nou mai târziu.

en: Not set
ro: Nu este setat

en: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> compliant language identifier. Language codes typically use a country code, and optionally, a script or regional variant name. <em>Examples: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>
ro: Identificator de limbă conform <a href="@rfc4646">RFC 4646</a>. Codurile de limbă utilizează de regulă un cod de ţară şi, opţional, un nume de variantă regională. <em>Example: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>

en: Invalid language code.
ro: Codul limbii este incorect.

en: Administrators only
ro: Numai administratorii

en: %field may only contain characters a-z, underscores, or hyphens.
ro: câmpul %field poate conţine numai caractere a-z, _ , sau -.

en: %field cannot contain any markup.
ro: %field nu poate conţine marcaje html.

en: and where
ro: și unde

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: Enable !title
ro: Activare !title
