World of Warcraft API (7.x-2.4) - en to sv translation catalogue (67 entries)

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: delete
sv: radera

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Username
sv: Användarnamn

en: Item
sv: Artikel

en: List
sv: Lista

en: Confirm
sv: Bekräfta

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Reset
sv: Återställ

en: This action cannot be undone.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras.

en: Weight
sv: Vikt

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Default
sv: Förvald

en: Update
sv: Uppdatera

en: remove
sv: ta bort

en: Refresh
sv: Uppdatera

en: Teaser
sv: Ingress

en: Update options
sv: Alternativ för uppdatering

en: Configuration saved.
sv: Inställningarna sparades.

en: Never
sv: Aldrig

en: Roles
sv: Roller

en: Filter
sv: Filtrera

en: Realm
sv: Sfär

en: blocked
sv: spärrad

en: active
sv: aktiv

en: Code
sv: Kod

en: Public Key
sv: Offentlig nyckel

en: Private Key
sv: Privat nyckel

en: Role
sv: Roll

en: Class
sv: Klass

en: Users
sv: Användare

en: Level
sv: Nivå

en: Operation
sv: Funktion

en: English
sv: Engelska

en: The update has been performed.
sv: Uppdateringen har genomförts.

en: Refine
sv: Filtrera

en: Undo
sv: Ångra

en: any
sv: någon

en: Not Installed
sv: Inte installerad

en: Testing
sv: Test

en: Authentication
sv: Verifiering

en: unblock
sv: häv spärr

en: English name
sv: Engelskt namn

en: Native name
sv: Lokalt namn

en: Language code
sv: Språkkod

en: Member
sv: Medlem

en: Not supported
sv: Stöds inte

en: Save order
sv: Spara ordning

en: feet
sv: fot

en: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
sv: Webbplatsen stötte på ett oväntat fel. Var vänlig försök igen senare.

en: Not set
sv: Ej inställd

en: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> compliant language identifier. Language codes typically use a country code, and optionally, a script or regional variant name. <em>Examples: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>
sv: Kompatibel språkkod för <a href="@rfc4646">RFC 4646</a>. Språkkoder använder oftast en landskod, och om man vill, ett skript eller en regional variant. <em>Exempel: "en", "en-US" och "zh-Hant".</em>

en: Invalid language code.
sv: Ogiltig språkkod.

en: Administrators only
sv: Enbart administratörer

en: %field may only contain characters a-z, underscores, or hyphens.
sv: %field får endast innehålla tecknen a-z, understreck eller bindestreck.

en: %field cannot contain any markup.
sv: %field får inte innehålla någon uppmärkning.

en: and where %property is %value
sv: och där %property är %value

en: and where
sv: och där

en: %property is %value
sv: %property är %value

en: Weight for @title
sv: Vikt för @title

en: Enable !title
sv: Aktivera !title

en: Set !title as default
sv: Ställ in !title som förvald

en: Imported: %name.
sv: Importerade: %name.
