World of Warcraft API (7.x-2.5) - en to ja translation catalogue (66 entries)

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: delete
ja: 削除

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Username
ja: ユーザー名

en: Item
ja: 項目

en: List
ja: リスト

en: Confirm
ja: 確認

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Enabled
ja: 有効

en: Reset
ja: リセット

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Weight
ja: ウェイト

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Default
ja: デフォルト

en: Update
ja: 更新

en: remove
ja: 除去

en: Refresh
ja: リフレッシュ

en: Region
ja: リージョン

en: Teaser
ja: ティーザー

en: status
ja: 状態

en: Update options
ja: 更新オプション

en: Configuration saved.
ja: 設定が保存されました。

en: Never
ja: なし

en: Roles
ja: 役割

en: Filter
ja: フィルター

en: blocked
ja: ブロック

en: active
ja: アクティブ

en: Code
ja: コード

en: Role
ja: 役割

en: Class
ja: クラス

en: Users
ja: ユーザー

en: Level
ja: レベル

en: Operation
ja: 操作

en: English
ja: 英語

en: The update has been performed.
ja: 更新されました。

en: Refine
ja: 絞り込む

en: Undo
ja: 元に戻す

en: any
ja: いずれか

en: Not Installed
ja: 未インストール

en: Testing
ja: テスト

en: Authentication
ja: 認証

en: English name
ja: 英語表記

en: Native name
ja: 母国語表記

en: Language code
ja: 言語コード

en: Member
ja: メンバー

en: start
ja: 開始

en: Save order
ja: 順序の保存

en: Characters
ja: 文字

en: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
ja: サイトに予期せぬエラーが起こりました。しばらくたってから再度お試しください。

en: Not set
ja: 未設定

en: Tooltip
ja: ツールチップ

en: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> compliant language identifier. Language codes typically use a country code, and optionally, a script or regional variant name. <em>Examples: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>
ja: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> に準拠した言語識別子を入力してください。 一般に言語コードは国コードが使用され、オプションとして文字や地域の異名が付加されます。 <em>例： "en", "en-US", "zh-Hant"</em>

en: Invalid language code.
ja: 無効な言語コードです。

en: Administrators only
ja: 管理者のみ

en: %field may only contain characters a-z, underscores, or hyphens.
ja: %field にはa-zまでの文字、アンダースコア、またはハイフンのみ利用可能です。

en: %field cannot contain any markup.
ja: %fieldへはマークアップを含めることができません。

en: and where %property is %value
ja: また、%property は %value である

en: and where
ja: また

en: %property is %value
ja: %property が %value である

en: Weight for @title
ja: @title のウェイト

en: Enable !title
ja: !title を有効にする

en: Set !title as default
ja: !title をデフォルトに指定する
