World of Warcraft API (7.x-2.5) - en to tr translation catalogue (69 entries)

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: delete
tr: sil

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Item
tr: Öğe

en: List
tr: Liste

en: Confirm
tr: Onayla

en: Cancel
tr: İptal

en: Enabled
tr: Etkin

en: Reset
tr: Sıfırla

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Default
tr: Varsayılan

en: Update
tr: Güncelle

en: remove
tr: sil

en: Refresh
tr: Yenile

en: Region
tr: Bölge

en: Teaser
tr: Özet

en: status
tr: durum

en: Update options
tr: Güncelleme seçenekleri

en: Configuration saved.
tr: Yapılandırma kaydedildi.

en: Never
tr: Asla

en: Roles
tr: Roller

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Realm
tr: Alan

en: blocked
tr: engellenmiş

en: active
tr: etkin

en: Code
tr: Kod

en: Public Key
tr: Ortak Anahtar

en: Private Key
tr: Özel Anahtar

en: Role
tr: Rol

en: Class
tr: Sınıf

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Level
tr: Seviye

en: Operation
tr: İşlem

en: English
tr: İngilizce

en: The update has been performed.
tr: Güncelleme işlemi tamamlandı.

en: Refine
tr: Yeniden ayarla

en: Undo
tr: Geri al

en: any
tr: herhangi biri

en: Testing
tr: Test ediliyor

en: Authentication
tr: Kimlik Doğrulama

en: unblock
tr: Engeli kaldır

en: English name
tr: İngilizce adı

en: Native name
tr: Yerel adı

en: Language code
tr: Dil kodu

en: Member
tr: Üye

en: Not supported
tr: Desteklenmiyor

en: Save order
tr: Sıralamayı kaydet

en: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
tr: Websitesi beklenmedik bir hata ile karşılaştı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

en: Not set
tr: Ayarlanmamış

en: Tooltip
tr: Araç ipucu

en: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> compliant language identifier. Language codes typically use a country code, and optionally, a script or regional variant name. <em>Examples: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>
tr: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> uyumlu dil tanımlayıcısı. Dil kodları tipik olarak bir ülke kodu ve bazen bölgesel farklılıklar için eklenen bir varyant kodu içerir. <em>Örnekler 'en', 'en-US' ve 'zh-Hant'.</em>

en: Invalid language code.
tr: Geçersiz dil kodu.

en: Administrators only
tr: Sadece yöneticiler

en: %field may only contain characters a-z, underscores, or hyphens.
tr: %field sadece harf, alt çizgi veya tire içerebilir.

en: %field cannot contain any markup.
tr: %field hiçbir biçimlendirme içeremez.

en: and where %property is %value
tr: ve ayrıca %property = %value

en: and where
tr: ve ayrıca

en: %property is %value
tr: %property değeri: %value

en: Weight for @title
tr: @title için ağırlık

en: Enable !title
tr: !title etkinleştir

en: Set !title as default
tr: !title öntanımlı olsun

en: Imported: %name.
tr: İçeri alındı: %name.
