World of Warcraft API (7.x-2.6) - en to cy translation catalogue (44 entries)

en: Save configuration
cy: Cadw ffurfweddiad

en: delete
cy: dileu

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Username
cy: Enw defnyddiwr

en: Item
cy: Eitem

en: List
cy: Rhestr

en: Confirm
cy: Cadarnhau

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Reset
cy: Ailosod

en: This action cannot be undone.
cy: Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: Weight
cy: Pwysau

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: edit
cy: golygu

en: Default
cy: Diofyn

en: Update
cy: Diweddaru

en: Region
cy: Rhanbarth

en: Teaser
cy: Rhagflas

en: status
cy: statws

en: Update options
cy: Dewisiadau diweddaru

en: Configuration saved.
cy: Ffurfweddiad wedi ei gadw

en: Never
cy: Byth

en: Roles
cy: Swyddogaethau

en: Filter
cy: Hidlydd

en: blocked
cy: wedi ei flocio

en: active
cy: weithredol

en: Code
cy: côd

en: Public Key
cy: Allwedd Cyhoeddus

en: Role
cy: Swyddogaeth

en: Users
cy: Defnyddwyr

en: Operation
cy: Gweithrediad

en: English
cy: Saesneg

en: The update has been performed.
cy: Mae'r diweddaraid yma wedi ei wneud.

en: Refine
cy: Coethi

en: Undo
cy: Dadwneud

en: Testing
cy: Profi

en: English name
cy: Enw Saesneg

en: Native name
cy: Enw frodorol

en: Language code
cy: Côd yr iaith

en: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> compliant language identifier. Language codes typically use a country code, and optionally, a script or regional variant name. <em>Examples: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>
cy: Dynodwr cwyn iaith RFC 4646 @rfc4646. Mae codau iaith yn defnyddio codau gwledig, mae script neud enw rhanbartharol gwahanol yn ddewisol. Enghreifftiau: "en", "en-US" a "zh-Hant".

en: Invalid language code.
cy: Côd iaith annilys
