World of Warcraft API (7.x-2.6) - en to it translation catalogue (66 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Username
it: Nome utente

en: Item
it: Elemento

en: List
it: Elenco

en: Confirm
it: Conferma

en: Cancel
it: Annulla

en: Enabled
it: Attivato

en: Reset
it: Ripristina

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Default
it: Predefinito

en: Update
it: Aggiorna

en: remove
it: rimuovi

en: Refresh
it: Aggiorna

en: Region
it: Regione

en: Teaser
it: Anteprima

en: status
it: stato

en: Update options
it: Opzioni di aggiornamento

en: Configuration saved.
it: Configurazione salvata.

en: Never
it: Mai

en: Roles
it: Ruoli

en: Filter
it: Filtra

en: blocked
it: bloccato

en: active
it: attivo

en: Code
it: Codice

en: Role
it: Ruolo

en: Class
it: Classe

en: Users
it: Utenti

en: Level
it: Livello

en: Operation
it: Operazione

en: English
it: Inglese

en: The update has been performed.
it: L'aggiornamento è stato effettuato.

en: Refine
it: Definisci meglio

en: Undo
it: Annulla ultima operazione

en: any
it: qualsiasi

en: Testing
it: In fase di test

en: Authentication
it: Autenticazione

en: English name
it: Nome in inglese

en: Native name
it: Nome originale

en: Language code
it: Codice della lingua

en: Not supported
it: Non supportato

en: start
it: inizio

en: Save order
it: Salva l'ordine

en: Characters
it: Caratteri

en: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
it: Si è verificato un errore inatteso. Riprova più tardi, grazie.

en: Not set
it: Non impostato

en: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> compliant language identifier. Language codes typically use a country code, and optionally, a script or regional variant name. <em>Examples: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>
it: Identificatore di linguaggio rispondente allo standard <a href="@rfc4646">RFC 4646</a>. I codici della lingua usano solitamente un codice paese e, opzionalmente, una sigla o nome di variante regionale. <em>Ad esempio: "it", "en", "en-US" e "zh-Hant".</em>

en: Invalid language code.
it: Codice della lingua non valido.

en: Administrators only
it: Solo amministratori

en: %field may only contain characters a-z, underscores, or hyphens.
it: %field può contenere solo caratteri a-z, underscore o trattini.

en: %field cannot contain any markup.
it: %field non può contenere alcun markup.

en: and where %property is %value
it: e dove %property è %value

en: and where
it: e dove

en: %property is %value
it: %property è %value

en: Weight for @title
it: Peso per @title

en: Enable !title
it: Abilita !title

en: Set !title as default
it: Abilita !title come predefinito

en: No services available.
it: Nessun servizio disponibile

en: Imported: %name.
it: Importato: %name.
