World of Warcraft API (7.x-2.6) - en to th translation catalogue (42 entries)

en: Save configuration
th: บันทึกค่า

en: delete
th: ลบ

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Item
th: รายการ

en: List
th: ดูลิสต์

en: Confirm
th: ยืนยัน

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: edit
th: แก้ไข

en: Update
th: ปรับปรุง

en: remove
th: เอาออก

en: Refresh
th: รีเฟรช

en: Region
th: ตำแหน่ง

en: status
th: สถานะ

en: Update options
th: ตัวเลือกในการปรับปรุง

en: Configuration saved.
th: บันทึกการตั้งค่าแล้ว

en: Never
th: ไม่เคย

en: blocked
th: ถูกบล็อค

en: active
th: ใช้งาน

en: Code
th: รหัส

en: Operation
th: การปฏิบัติการ

en: The update has been performed.
th: ปรับปรุงสำเร็จ

en: Undo
th: เลิกทำ

en: any
th: ใดๆ

en: English name
th: ชื่อภาษาอังกฤษ

en: Native name
th: ชื่อเดิม

en: Member
th: สมาชิก

en: Save order
th: บันทึกลำดับ

en: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
th: เว็บไซต์พบข้อผิดพลาดที่ไม่คาดคิด โปรดลองอีกครั้งในภายหลัง

en: Not set
th: ไม่ได้ตั้งค่า

en: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> compliant language identifier. Language codes typically use a country code, and optionally, a script or regional variant name. <em>Examples: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>
th: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> รหัสภาษามาตรฐาน - โดยปกติรหัสภาษาจะใช้รหัสเดียวกับรหัสประเทศ และอาจมีรูปแบบการเขียน หรือภูมิภาคของภาษากำกับ เช่น <em>"en", "en-US" และ "zh-Hant"</em> เป็นต้น

en: Invalid language code.
th: รหัสภาษาไม่ถูกต้อง

en: Administrators only
th: ผู้ดูแลระบบเท่านั้น

en: Weight for @title
th: ลำดับความสำคัญของ  %title

en: Enable !title
th: เปิดใช้งาน !title

en: Set !title as default
th: กำหนด !title เป็นค่าเริ่มต้น

en: Officer
th: เจ้าหน้าที่
