World of Warcraft API (7.x-2.6) - en to uk translation catalogue (85 entries)

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: delete
uk: видалити

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Item
uk: Елемент

en: List
uk: Список

en: Confirm
uk: Підтвердити

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Reset
uk: Скинути

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Weight
uk: Вага

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Default
uk: Базово

en: Update
uk: Оновити

en: remove
uk: видалити

en: Refresh
uk: Оновити

en: Region
uk: Область

en: Teaser
uk: Анонс

en: status
uk: стан

en: Update options
uk: Опції оновлення

en: Configuration saved.
uk: Конфігурацію збережено.

en: Never
uk: Ніколи

en: Roles
uk: Ролі

en: Filter
uk: Фільтр

en: blocked
uk: заблоковано

en: active
uk: активне

en: Code
uk: Код

en: back
uk: ззаду

en: Public Key
uk: Відкритий ключ

en: Private Key
uk: Закритий ключ

en: Role
uk: Роль

en: Class
uk: Клас

en: Users
uk: Користувачі

en: class
uk: клас

en: Level
uk: Рівень

en: Operation
uk: Дія

en: Rank
uk: Ранґ

en: English
uk: Англійська

en: The update has been performed.
uk: Оновлення було успішно виконано.

en: Refine
uk: Відібрати

en: Undo
uk: Скасувати

en: any
uk: будь-який

en: Not Installed
uk: Не встановлено

en: Testing
uk: Тестування

en: Authentication
uk: Автентифікація

en: unblock
uk: розблоковано

en: Add service
uk: Додати сервіс

en: Running
uk: Запущено

en: stop
uk: зупинити

en: English name
uk: Назва англійською

en: Native name
uk: Рідна назва

en: Character
uk: Символ

en: Language code
uk: Код мови

en: Ranks
uk: Звання

en: Member
uk: Учасник

en: Not supported
uk: Не підтримується

en: start
uk: початок

en: Save order
uk: Зберегти послідовність

en: Characters
uk: Символів

en: feet
uk: футів

en: Paused
uk: Пауза

en: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
uk: На сайті сталася несподівана помилка. Будь ласка, спробуйте пізніше.

en: Not set
uk: Не встан.

en: Tooltip
uk: Підказка

en: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> compliant language identifier. Language codes typically use a country code, and optionally, a script or regional variant name. <em>Examples: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>
uk: Ідентифікатор мови згідно <a href="@rfc4646">RFC 4646</a>. Код мови зазвичай складається з коду країни та, необов'язково, назви системи писемності або регіонального варіанту.<em>Приклади: "uk", "uk-UA", "ru-UA" та "zh-Hant".</em>

en: Invalid language code.
uk: Неприпустимий код мови.

en: refresh
uk: оновити

en: Administrators only
uk: Тільки адміністратори

en: %field may only contain characters a-z, underscores, or hyphens.
uk: %field може містити лише літери a-z, підкреслення, чи дефіси.

en: %field cannot contain any markup.
uk: %field не повинно містити розмітку.

en: and where %property is %value
uk: а також %property - %value

en: and where
uk: а також

en: %property is %value
uk: %property є %value

en: Realms
uk: Області

en: Weight for @title
uk: Вага для @title

en: Enable !title
uk: Увімкнути !title

en: Set !title as default
uk: Встановити !title як стандартну

en: No services available.
uk: Немає доступних сервісів.

en: Imported: %name.
uk: Імпортовано: %name.

en: Delete Character
uk: Символ вилучення (Delete)
