World of Warcraft API (7.x-2.7) - en to ar translation catalogue (59 entries)

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: delete
ar: حذف

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Item
ar: عنصر

en: List
ar: لائحة

en: Confirm
ar: تأكيد

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Enabled
ar: مفعل

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Default
ar: الافتراضي

en: Update
ar: تحديث

en: remove
ar: إزالة

en: Refresh
ar: تحديث

en: Region
ar: المنطقة

en: Teaser
ar: موجز

en: status
ar: الحالة

en: Update options
ar: خيارات التحديث

en: Configuration saved.
ar: تم حفظ الإعدادات.

en: Never
ar: أبدا

en: Roles
ar: الأدوار

en: Filter
ar: انتقاء

en: blocked
ar: ممنوع

en: active
ar: نشط

en: Code
ar: الكود

en: Role
ar: الدور

en: Users
ar: المستخدمين

en: Operation
ar: عملية

en: English
ar: إنجليزية

en: The update has been performed.
ar: تم إجراء التحديث.

en: Refine
ar: تحسين

en: Undo
ar: تراجع

en: any
ar: أياً

en: Testing
ar: جار الاختبار

en: Authentication
ar: المصادقة

en: English name
ar: الاسم بالإنجليزية

en: Native name
ar: الاسم الأصلي

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: start
ar: بداية

en: Save order
ar: حفظ الترتيب

en: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
ar: واجه الموقع خطأ غير متوقع. يرجى المحاولة في وقت لاحق.

en: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> compliant language identifier. Language codes typically use a country code, and optionally, a script or regional variant name. <em>Examples: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>
ar: معرّف لغة متوافق مع معيار <a href="@rfc4646">RFC 4646</a>. رموز اللغات تتكون عادة من رمز الدولة و -اختياريا- اسم نظام الكتابة أو التنويعة المحلية. <em>مثلا: "en"، "en-US" و "zh-Hant".</em>

en: Invalid language code.
ar: رمز اللغة غير سليم.

en: Administrators only
ar: المديرون فقط

en: %field may only contain characters a-z, underscores, or hyphens.
ar: بإمكان %field أن يحتوي فقط على الأحرف a-z والشرطات السفلية والشرطات.

en: %field cannot contain any markup.
ar: لا يمكن لـ %field أن يحتوي على أي ترميز.

en: and where %property is %value
ar: وحيث %property هي %value

en: and where
ar: وحيث

en: %property is %value
ar: %property قيمته %value

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title

en: Enable !title
ar: تفعيل  !title

en: Set !title as default
ar: جعل  !title هو الافتراضي
