World of Warcraft API (7.x-2.7) - en to pt translation catalogue (69 entries)

en: Save configuration
pt: Salvar configurações

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Username
pt: Nome de usuário

en: List
pt: Lista

en: Confirm
pt: Confirmar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Reset
pt: Redefinir

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Default
pt: Padrão

en: Update
pt: Atualizar

en: remove
pt: remover

en: Refresh
pt: Atualizar

en: Region
pt: Região

en: Teaser
pt: Chamada

en: Update options
pt: Opções de atualização

en: Configuration saved.
pt: As configurações foram salvas.

en: Never
pt: Nunca

en: Roles
pt: Papéis

en: Filter
pt: Filtrar

en: blocked
pt: bloqueado

en: active
pt: ativo

en: Code
pt: Código

en: Public Key
pt: Chave Pública

en: Private Key
pt: Chave Privada

en: Role
pt: Papel

en: Class
pt: Classe

en: Users
pt: Usuários

en: Level
pt: Nível

en: Operation
pt: Operação

en: English
pt: Inglês

en: The update has been performed.
pt: A atualização foi concluída.

en: Refine
pt: Refinar

en: Undo
pt: Desfazer

en: any
pt: qualquer

en: Not Installed
pt: Não instalado

en: Testing
pt: Testando

en: Authentication
pt: Autenticação

en: unblock
pt: desbloquear

en: English name
pt: Nome em inglês

en: Native name
pt: Nome nativo

en: Character
pt: Caractere

en: Language code
pt: Código do idioma

en: Member
pt: Membro

en: Not supported
pt: Não Suportado

en: Save order
pt: Salvar ordem

en: feet
pt: pés

en: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
pt: Ocorreu um erro inesperado no site. Por favor tente novamente mais tarde.

en: Not set
pt: Não definido

en: Tooltip
pt: Dica

en: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> compliant language identifier. Language codes typically use a country code, and optionally, a script or regional variant name. <em>Examples: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>
pt: Identificador de idioma concordante com a <a href="@rfc4646">RFC 4646</a>. Os códigos de idiomas geralmente usam um código de país, e opcionalmente, um identificador da região que fala o idioma. <em>Exemplos: "en", "en-US" e "zh-Hant".</em>

en: Invalid language code.
pt: Código de idioma inválido.

en: refresh
pt: atualizar

en: Administrators only
pt: Somente administradores

en: %field may only contain characters a-z, underscores, or hyphens.
pt: %field pode conter apenas caracteres a-z, underscores ou hífens.

en: %field cannot contain any markup.
pt: %field não pode conter markup.

en: and where %property is %value
pt: e onde %property é %value

en: and where
pt: e onde

en: %property is %value
pt: %property é %value

en: Weight for @title
pt: Peso para @title

en: Enable !title
pt: Habilitar !title

en: Set !title as default
pt: Definir !title como padrão

en: Imported: %name.
pt: Importado: %name.
