World of Warcraft Guild Hosting (7.x-2.0-alpha15) - en to ja translation catalogue (57 entries)

en: Focus
ja: フォーカス

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: delete
ja: 削除

en: Status
ja: 状態

en: Register
ja: 登録

en: Type
ja: タイプ

en: Actions
ja: アクション

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: more
ja: 続き

en: error
ja: エラー

en: Go
ja: 実行

en: view
ja: ビュー

en: Edit
ja: 編集

en: Date
ja: 日付

en: Reset
ja: リセット

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: remove
ja: 除去

en: View
ja: ビュー

en: Display
ja: 表示

en: mail
ja: メール

en: Save Settings
ja: 設定を保存

en: All
ja: すべて

en: Date Created
ja: 作成日

en: Desc
ja: 降順

en: Owner
ja: 所有者

en: !time ago
ja: !time 前

en: Log in
ja: ログイン

en: Class
ja: クラス

en: Order
ja: オーダー

en: Level
ja: レベル

en: Defaults
ja: デフォルト

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: normal
ja: ノーマル

en: English
ja: 英語

en: French
ja: フランス語

en: Spanish
ja: スペイン語

en: Features
ja: フィーチャー

en: Completed
ja: 完了

en: Apply
ja: 適用

en: Blocks
ja: ブロック

en: Usage
ja: 使用方法

en: User profile
ja: ユーザープロフィール

en: Offset
ja: オフセット

en: German
ja: ドイツ語

en: Russian
ja: ロシア語

en: Account
ja: アカウント

en: not set
ja: セットされていません

en: Header Text
ja: ヘッダーテキスト

en: validate
ja: 検証

en: Last Login
ja: 最終ログイン

en: filter
ja: フィルター

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Asc
ja: 昇順
