World of Warcraft Guild Hosting (7.x-3.0-alpha4) - en to hi translation catalogue (45 entries)

en: Focus
hi: केंद्र-बिंदु

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Status
hi: अवस्था

en: Register
hi: पंजीकृत

en: Type
hi: प्रकार

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: feed
hi: फीड

en: more
hi: और भी

en: error
hi: त्रुटि

en: cron
hi: क्रॉन

en: Go
hi: चले जाओ

en: view
hi: देखें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: View
hi: देखें

en: Display
hi: प्रदर्शन

en: mail
hi: मेल

en: Updated
hi: अद्यतित

en: All
hi: सभी

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Photos
hi: तस्वीरें

en: Date Created
hi: निर्माण तारीख

en: Desc
hi: अवरोही

en: Log in
hi: प्रवेश

en: Order
hi: क्रम

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: English
hi: अंग्रेजी

en: French
hi: फ्रेंच

en: Spanish
hi: स्पेनिश

en: Apply
hi: लागू करें

en: Blocks
hi: ब्लॉक

en: German
hi: जर्मन

en: Russian
hi: रूसी

en: Account
hi: खाता

en: not set
hi: सेट नहीं

en: filter
hi: निस्पंदन

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-
