World of Warcraft Guild Hosting (7.x-3.0-alpha5) - en to id translation catalogue (43 entries)

en: Focus
id: Fokus

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: delete
id: hapus

en: Register
id: Daftar

en: Type
id: Jenis

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: more
id: selengkapnya

en: Go
id: Cari

en: view
id: tampilan

en: Edit
id: Sunting

en: Date
id: Tanggal

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: remove
id: buang

en: View
id: Lihat

en: Display
id: Tampilan

en: Updated
id: Diperbaharui

en: All
id: Semua

en: Filter
id: Saring

en: Owner
id: Pemilik

en: Log in
id: Masuk

en: Class
id: Kelas

en: Order
id: Urutan

en: Defaults
id: Bawaan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: English
id: Bahasa Inggris

en: Spanish
id: Bahasa Spanyol

en: ago
id: yang lalu

en: Features
id: Fitur

en: Completed
id: Selesai

en: Apply
id: Terapkan

en: Blocks
id: Blok

en: Usage
id: Penggunaan

en: User profile
id: Profil anggota

en: Offset
id: Letak

en: Account
id: Keanggotaan

en: not set
id: tidak diatur

en: filter
id: saringan

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Asc
id: Urutan turun
