World of Warcraft Guild Hosting (7.x-4.0-alpha20) - en to id translation catalogue (32 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: function
id: fungsi

en: delete
id: hapus

en: Register
id: Daftar

en: Delete
id: Hapus

en: Content
id: Konten

en: Closed
id: Ditutup

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Cancel
id: Batal

en: Administration
id: Administrasi

en: view
id: tampilan

en: Edit
id: Sunting

en: Date
id: Tanggal

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Name
id: Nama

en: Update
id: Perbarui

en: Open
id: Buka

en: High
id: Tinggi

en: Low
id: Rendah

en: View
id: Lihat

en: Teaser
id: Ringkasan

en: Medium
id: Sedang

en: Public Key
id: Kunci Publik

en: Log in
id: Masuk

en: Class
id: Kelas

en: Hidden
id: Tersembunyi

en: English
id: Bahasa Inggris

en: Spanish
id: Bahasa Spanyol

en: The changes have been saved.
id: Perubahan sudah disimpan.

en: User profile
id: Profil anggota

en: Full content
id: Konten lengkap
