World of Warcraft Guild Install Profile (7.x-4.0-alpha1) - en to hr translation catalogue (6 entries)

en: Home
hr: Početna

en: Event
hr: Događanje

en: Basic page
hr: Statična stranica

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
hr: Koristite <em>Statičnu stranicu</em> za nepromjenjive sadržaje poput stranice 'O nama'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
hr: Koristite oznake kako bi grupirali unose o strodnim temema u kategorije.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
hr: Unesite, zarezom odvojen, popis riječi kako bi opisali svoj sadržaj.
