World of Warcraft Guild Install Profile (7.x-4.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (8 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Event
hu: Esemény

en: Avatars
hu: Profilképek

en: News
hu: Hírek

en: Basic page
hu: Egyszerű oldal

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
hu: Az <em>egyszerű oldal</em> használatos az állandó tartalmakhoz, ilyen például a „Bemutatkozás” oldal.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
hu: Címkék használata a hasonló témájú tartalmak csoportosításához.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
hu: Vesszővel elválasztott szavak listája a tartalom jellemzésére.
