World of Warcraft Guild Install Profile (7.x-4.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (8 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Event
uk: Подія

en: Avatars
uk: Зображення

en: News
uk: Новини

en: Basic page
uk: Проста сторінка

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
uk: <em>Прості сторінки</em> використовуються для розміщення незмінюваного вмісту на кшталт сторінки 'Про нас'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
uk: Теґи використовуються для групування статей зі схожими темами в категорії.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
uk: Введіть слова розділені комою для опису вашого матеріалу.
