World of Warcraft Guild Install Profile (7.x-4.0-alpha4) - en to ar translation catalogue (6 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Event
ar: الحدث

en: Basic page
ar: الصفحة الأساسية

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ar: استخدم <em>الصفحات الأساسية</em> للمحتوى الثابت، مثل صفحة 'عن الموقع'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ar: استخدم الوسوم لتجميع المقالات ذات المواضيع المتشابهة في فئات

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
ar: أدخل قائمة كلمات مفصولة بفواصل لوصف المحتوى الخاص بك.
