World of Warcraft Guild Install Profile (7.x-4.0-alpha5) - en to tr translation catalogue (6 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Event
tr: Olay

en: Basic page
tr: Temel sayfa

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
tr: <em>Temel sayfa</em>ları, 'Hakkımızda' sayfası gibi sabit içerikler için kullanın.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
tr: Benzer konulardaki yazıları kategoriler halinde gruplamak için etiketleri kullanın.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
tr: İçeriğinizi açıklamak için virgülle ayrılmış bir sözcük listesi girin.
