WP Blog - a WordPress-style blogging module. (7.x-1.1) - en to be translation catalogue (24 entries)

en: Home
be: Хатняя старонка

en: Title
be: Загаловак

en: Body
be: Тэкст

en: Sunday
be: нядзеля

en: Monday
be: панядзелак

en: Tuesday
be: аўторак

en: Wednesday
be: серада

en: Thursday
be: чацьвер

en: Friday
be: пятніца

en: Saturday
be: субота

en: January
be: студзень

en: February
be: люты

en: March
be: сакавік

en: April
be: красавік

en: May
be: май

en: June
be: чэрвень

en: July
be: ліпень

en: August
be: жнівень

en: September
be: верасень

en: October
be: кастрычнік

en: November
be: лістапад

en: December
be: снежань

en: Blog
be: Блог

en: Create @name
be: Стварыць @name
