WP Blog - a WordPress-style blogging module. (7.x-1.1) - en to bn translation catalogue (24 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Sunday
bn: রবিবার

en: Monday
bn: সোমবার

en: Tuesday
bn: মঙ্গলবার

en: Wednesday
bn: বুধবার

en: Thursday
bn: বৃহস্পতিবার

en: Friday
bn: শুক্রবার

en: Saturday
bn: শনিবার

en: January
bn: জানুয়ারী

en: February
bn: ফেব্রুয়ারী

en: March
bn: মার্চ

en: April
bn: এপ্রিল

en: May
bn: মে

en: June
bn: জুন

en: July
bn: জুলাই

en: August
bn: আগস্ট

en: September
bn: সেপ্টেম্বর

en: October
bn: অক্টোবর

en: November
bn: নভেম্বর

en: December
bn: ডিসেম্বর

en: Blog
bn: ব্লগ

en: Create @name
bn: @name তৈরি করুন
