WP Blog - a WordPress-style blogging module. (7.x-1.1) - en to cs translation catalogue (24 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: Sunday
cs: Neděle

en: Monday
cs: Pondělí

en: Tuesday
cs: Úterý

en: Wednesday
cs: Středa

en: Thursday
cs: Čtvrtek

en: Friday
cs: Pátek

en: Saturday
cs: Sobota

en: January
cs: Leden

en: February
cs: Únor

en: March
cs: Březen

en: April
cs: Duben

en: May
cs: Kvě

en: June
cs: Červen

en: July
cs: Červenec

en: August
cs: Srpen

en: September
cs: Září

en: October
cs: Říjen

en: November
cs: Listopad

en: December
cs: Prosinec

en: not set
cs: nenastaveno

en: Create @name
cs: Vytvořit @name
