WP Blog - a WordPress-style blogging module. (7.x-1.1) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Sunday
id: Minggu

en: Monday
id: Senin

en: Tuesday
id: Selasa

en: Wednesday
id: Rabu

en: Thursday
id: Kamis

en: Friday
id: Jumat

en: Saturday
id: Sabtu

en: January
id: Januari

en: February
id: Februari

en: March
id: Maret

en: May
id: Mei

en: June
id: Juni

en: July
id: Juli

en: August
id: Agustus

en: October
id: Oktober

en: November
id: Nopember

en: December
id: Desember

en: not set
id: tidak diatur

en: Create @name
id: Kirim @name
