Web service client (7.x-1.0-alpha3) - en to de translation catalogue (21 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Operationen

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Edit
de: Bearbeiten

en: None
de: Keine

en: Weight
de: Gewichtung

en: Multiple
de: Mehrfach

en: Required
de: Erforderlich

en: Label
de: Beschriftung

en: Save
de: Speichern

en: hidden
de: versteckt

en: Data type
de: Datentyp

en: Parameters
de: Parameter

en: Missing
de: Fehlt

en: !name field is required.
de: Das Feld !name ist erforderlich.

en: Default value
de: Standardwert

en: Services
de: Dienste

en: The name %name is already taken.
de: Der Name %name ist leider schon vergeben.

en: Web services
de: Web-Dienste

en: Add more
de: Weitere hinzufügen

en: The human-readable name.
de: Die lesbaren Namen.
