Web service client (7.x-1.0-alpha3) - en to hu translation catalogue (26 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: None
hu: Nincs

en: Weight
hu: Súly

en: Multiple
hu: Többszörös

en: Required
hu: Szükséges

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: hidden
hu: rejtett

en: Data type
hu: Adattípus

en: Parameters
hu: Paraméterek

en: Missing
hu: Hiányzik

en: !name field is required.
hu: „!name” mezőt ki kell tölteni.

en: Default value
hu: Alapértelmezett érték

en: Services
hu: Szolgáltatások

en: The name %name is already taken.
hu: %name felhasználónév már foglalt.

en: Web services
hu: Webszolgáltatások

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Add more
hu: Hozzáadás

en: The human-readable name.
hu: Az olvasható név.

en: Add data type
hu: Adattípus hozzáadása

en: Multiple result
hu: Több eredmény

en: Result label
hu: Eredmény címkéje
