Web service client (7.x-1.0-alpha3) - en to uk translation catalogue (24 entries)

en: Delete
uk: Вилучити

en: Operations
uk: Дії

en: Enabled
uk: Ввімкнено

en: Edit
uk: Редагувати

en: None
uk: Ні

en: Weight
uk: Вага

en: Multiple
uk: Численний

en: Required
uk: Необхідний

en: Name
uk: Ім'я

en: Label
uk: Заголовок

en: Save
uk: Зберегти

en: hidden
uk: сховане

en: Data type
uk: Тип даних

en: Parameters
uk: Параметри

en: Missing
uk: Відсутнє

en: !name field is required.
uk: Поле !name - обов'язкове.

en: Default value
uk: Базове значення

en: Services
uk: Служби

en: The name %name is already taken.
uk: Логін %name вже існує.

en: Data types
uk: Типи даних

en: Web services
uk: Інтернет служби

en: Properties
uk: Властивості

en: Add more
uk: Додати ще

en: Please enter a valid URL.
uk: Укажіть коректну адресу (URL)
