Web service client (7.x-1.0-alpha4) - en to it translation catalogue (23 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: None
it: Nessuno

en: Weight
it: Peso

en: Multiple
it: Multipla

en: Required
it: Obbligatorio

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: hidden
it: nascosto

en: Data type
it: Tipo di dato

en: Parameters
it: Parametri

en: Missing
it: Mancante

en: !name field is required.
it: Il campo !name è obbligatorio

en: Default value
it: Valore predefinito

en: The name %name is already taken.
it: Il nome %name è già usato.

en: Data types
it: Tipi di dati

en: Web services
it: Web service

en: Properties
it: Proprietà

en: Add more
it: Aggiungi

en: The human-readable name.
it: Nome leggibile dagli umani.
