Web service client (7.x-1.0-alpha4) - en to uk translation catalogue (27 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Edit
uk: Редагувати

en: None
uk: Немає

en: Weight
uk: Вага

en: Multiple
uk: Декілька значень

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: hidden
uk: приховано

en: Data type
uk: Тип даних

en: Parameters
uk: Параметри

en: Missing
uk: Відсутнє

en: !name field is required.
uk: Поле !name є обов’язковим.

en: Default value
uk: Базове значення

en: Services
uk: Служби

en: The name %name is already taken.
uk: Ім'я %name вже зайняте.

en: Data types
uk: Типи даних

en: Web services
uk: Вебслужба

en: Properties
uk: Властивості

en: Add more
uk: Додати ще

en: Please enter a valid URL.
uk: Укажіть коректну адресу (URL)

en: PHP SOAP extension
uk: Розширення PHP SOAP

en: An operation with that name already exists
uk: Операція з такою назвою вже існує

en: A data type with that name already exists
uk: Тип даних з такою назвою вже існує
