Web service client (7.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: None
hi: कोई नहीं

en: Weight
hi: मान

en: Multiple
hi: विभिन्न

en: Required
hi: ज़रूरी

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: hidden
hi: छिपा हुआ

en: Data type
hi: आंकड़ा प्रारूप

en: Missing
hi: लापता

en: !name field is required.
hi: !name फील्ड जरुरी है

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: The name %name is already taken.
hi: यह सदस्यनाम पहले से है।

en: Web services
hi: वेब सेवाएं
