Web service client (7.x-1.0-beta1) - en to nl translation catalogue (25 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Edit
nl: Bewerken

en: None
nl: Geen

en: Weight
nl: Gewicht

en: Multiple
nl: Meerdere

en: Required
nl: Verplicht

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: hidden
nl: verborgen

en: Data type
nl: Gegevenssoort

en: Missing
nl: Ontbreekt

en: !name field is required.
nl: Het veld !name is verplicht.

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: Services
nl: Diensten

en: The name %name is already taken.
nl: De naam %name is reeds in gebruik.

en: Data types
nl: Gegevenssoorten

en: Web services
nl: Webservices

en: Properties
nl: Eigenschappen

en: Add more
nl: Meer toevoegen

en: The human-readable name.
nl: De begrijpelijke naam.

en: Result type
nl: Resultaattype

en: PHP SOAP extension
nl: PHP SOAP-extensie

en: The PHP SOAP extension must be enabled to use the web service client SOAP support module.
nl: De PHP SOAP-extensie moet ingeschakeld zijn om gebruik te maken van de webservice cliënt van de SOAP-ondersteunende module.
