Web service client (7.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Edit
pt: Editar

en: None
pt: Nenhum

en: Weight
pt: Peso

en: Multiple
pt: Múltipla

en: Required
pt: Obrigatório

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: hidden
pt: escondido

en: Data type
pt: Tipo de dado

en: Parameters
pt: Parâmetros

en: Missing
pt: Faltando

en: !name field is required.
pt: O campo !name é obrigatório.

en: Default value
pt: Valor padrão

en: Services
pt: Serviços

en: The name %name is already taken.
pt: O nome %name já está em uso.

en: Data types
pt: Tipos de dados

en: Web services
pt: Serviços web

en: Properties
pt: Propriedades

en: Add more
pt: Adicionar mais

en: The human-readable name.
pt: O nome legível por humanos.
