Web service client (7.x-1.0-beta2) - en to fr translation catalogue (24 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Enabled
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: None
fr: Aucun(e)

en: Weight
fr: Poids

en: Required
fr: Requis

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: hidden
fr: caché

en: Path
fr: Chemin

en: Data type
fr: Type de données

en: Parameters
fr: Paramètres

en: Missing
fr: Manquant

en: !name field is required.
fr: Le champ !name est requis.

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: The name %name is already taken.
fr: Le nom %name est déjà pris.

en: Data types
fr: Types de données

en: Web services
fr: Services Web

en: Properties
fr: Propriétés

en: Add more
fr: Rajouter

en: The human-readable name.
fr: Le nom affiché.

en: Result type
fr: Type de résultat
