Web service client (7.x-1.0-beta2) - en to hr translation catalogue (19 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Edit
hr: Uredi

en: None
hr: Nema

en: Weight
hr: Težina

en: Multiple
hr: Višestruki

en: Required
hr: Nužno

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: hidden
hr: skriven

en: Path
hr: Putanja

en: Data type
hr: Vrsta podataka

en: Parameters
hr: Parametri

en: !name field is required.
hr: Polje !name je nužno.

en: Default value
hr: Zadana vrijednost

en: The name %name is already taken.
hr: Korisničko ime %name je zauzeto.

en: Web services
hr: Mrežni servisi
