Web service client (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Enabled
pt: Ativado

en: Edit
pt: Editar

en: None
pt: Nenhum

en: Test
pt: Testar

en: Weight
pt: Peso

en: Multiple
pt: Múltiplo

en: Required
pt: Obrigatório

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: hidden
pt: escondido

en: Path
pt: Caminho

en: Data type
pt: Tipo de dados

en: Missing
pt: Em falta

en: Default value
pt: Valor predefinido

en: Properties
pt: Propriedades
